Jdi na obsah Jdi na menu

Slavnostní otevření kompostárny ve Šluknově

19. 4. 2016

V pátek 27. března 2015 v 10 hodin byla slavnostně otevřena nová kompostárna ve Šluknově, která je první kompostárnou svého druhu v našem regionu. Slavnostního otevření se zúčastnili představitelé našeho města. Spolu se starostkou Mgr. Evou Džumanovou byli přítomni i někteří zastupitelé, zároveň ale i starostové okolních obcí, zástupci dodavatelských firem a další hosté. V rámci této akce byl shrnut celý průběh stavby a předvedena technologie kompostování.

V odpoledních hodinách byla celá technologie kompostování předvedena široké veřejnosti a v rámci doprovodného programu bylo možno vyzkoušet některou vystavovanou techniku.

Výstavba kompostárny byla zahájena v červenci 2014 firmou SIOPS s.r.o. Vilémov a samotný provoz kompostárny bude zahájen od dubna 2015, přičemž roční kapacita tohoto zařízení je 2500 tuny. Díky tomu bude možné nabídnout likvidaci BIO odpadu i okolních městům a obcím.

Kompostárnu mohou využívat všichni občané města Šluknov zdarma pro uložení a likvidaci veškerých odpadu rostlinného původu, tzn. tráva, listí, větve, zahradní odpad, zbytky ovoce, zeleniny, seno, apod.